Archiwum dla miesiąca: maj 2011

Robert Kiyosaki – Zmieni Twój pogląd na życie!

Robert Kiyosaki jest jedną z największych ikon XXI wieku propagujących rozwój dzięki poszerzaniu finansowej inteligencji. Stał się znany jako autor książki „Bogaty ojciec, Biedny ojciec”, która okazała się światowym bestsellerem. Podobnie dzięki wielu innym publikacjom, grom edukacyjnym z serii Cashflow czy wszelkiego rodzaju materiałom szkoleniowym zmienił on sposób myślenia na temat pieniędzy milionów ludzi na całym świecie.

Najlepszym opisem całego zagadnienia finansowej inteligencji są w tym przypadku słowa samego Roberta: „Chodzimy do szkoły, żeby nauczyć się, jak ciężko pracować za pieniądze. Ja piszę książki i tworzę produkty, które uczą ludzi, jak sprawić, by pieniądze zaczęły ciężko pracować dla nich”.

robert kiyosaki - cash flow(najsłynniejsza książka Roberta Kiyosakiego – Bogaty ojciec, Biedny ojciec)

Fibonacci – Liczby i Ciąg

Wiele osób dostrzega matematykę Fibonacciego w życiu, konkretniej w biologii. Mianowicie można dopatrzeć się występowania linii spiralnych u roślin, na skorupce ślimaków, na owocu ananasa, a nawet na traczy słonecznika. U roślin, które rosną wzdłuż linii spiralnych mówi się iż są odzwierciedleniem słuszności liczb Fibonacciego. Warto również wspomnieć iż ciąg liczb Fibonacciego w sposób dość zauważalny egzystuje w muzyce. Podobno dzięki zachowaniu odpowiednich proporcji budowy instrumentów muzycznych można wydobyć z nich wysokiej jakości dźwięki, służące do tworzenia wspaniałych utworów.

Ciąg liczb Fibonacciego:
0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, itd.

Liczby Fibonacciego zyskały również sławę na rynku walutowym Forex, gdzie przez wielu inwestorów walutowych używane są do prognozowania przyszłych kursów walut.

fibonacci i natura