Archiwum kategorii: off topic

Odszkodowanie za błędy medyczne

Odszkodowanie za błędy medyczne

Każdy człowiek popełnia błędy. Ważne, aby umieć je dostrzec, naprawić i już nigdy więcej ich nie powtarzać. Jednak w przypadku pomyłek medycznych przyznanie się do winy nie jest wystarczające. Niewiedza lekarza lub źle postawiona diagnoza są powodem do tego, aby pokrzywdzony pacjent ubiegał się o odszkodowanie.

Błąd medyczny a błąd lekarski

Na początku należy rozróżnić dwa pojęcia, jakimi są: błąd medyczny oraz błąd lekarski. Pierwszy z nich oznacza działanie odmienne od powszechnie obowiązujących zasad ostrożności. Pod tym pojęciem kryje się leczenie prowadzone w nieprawidłowy sposób, niezgodnie przeprowadzona operacja, zaniedbanie lub zaniechanie personelu placówki medycznej, m.in. lekarza, dentysty, pielęgniarki, czy położnej.

Błędem medycznym jest także działanie powodujące szkodę pacjenta spowodowaną przez ratownika medycznego lub operatora sprzętu. Jednym zdaniem są to niewłaściwe działania całej placówki medycznej i osób w niej pracujących związane m.in. z funkcjonowaniem szpitala. Błędem lekarskim jest natomiast pomyłka popełniona bezpośrednio przez lekarza.

Znając już tę różnicę, warto poznać dodatkowo 5 głównych rodzajów błędów medycznych, do których zalicza się: diagnostyczny, terapeutyczny, rokowania, organizacyjny oraz techniczny. Bez względu na typ pomyłki, poszkodowany pacjent powinien ubiegać się o pieniężną rekompensatę.

Wysokość odszkodowania za błąd medyczny

Osoby, które nie osiągnęły oczekiwanych skutków leczenia, zostały narażone na dodatkowe wydatki lub przedłużoną rehabilitację powinny ubiegać się o należne odszkodowanie. Na jak wysoką kwotę mogą liczyć? Nie istnieje jedna określona rekompensata, którą można zastosować w przypadku każdego błędu medycznego.

Wejdź po więcej: hiltonlex.pl/oferta/odszkodowania-za-bledy-medyczne

Sprawy pacjentów rozpatrywane są indywidualnie. Wszystko zależy od wielkości negatywnych skutków finansowych oraz zdrowotnych, z którymi muszą się borykać. Najważniejsze, aby odszkodowanie rekompensowało poniesione straty. Dlatego też ustalając jego wysokość bierze się pod uwagę m.in. koszt zakupu leków, dojazdów do szpitala, wizyt lekarskich, przekwalifikowania, rehabilitacji, czy też zmiany diety.

Droga po odszkodowanie

Jak zatem powinien wyglądać pierwszy krok w drodze o odszkodowanie? Najpierw należy skierować sprawę do Sekcji Skarg i Wniosków w NFZ. Jeżeli pacjent sądzi, że NFZ nie jest po jego stronie, a wręcz przeciwnie – działa na jego niekorzyść, istnieje możliwość skorzystania ze wsparcia Rzecznika Praw Pacjenta. Krokiem trzecim jest ugoda lub postępowanie sądowe.

Pomoc  w uzyskaniu odszkodowania

Sprawy o odszkodowanie za błędy medyczne bywają czasochłonne i skomplikowane. W związku z tym, wielu pacjentów rezygnuje z dochodzenia swoich praw. To błąd, ponieważ każdy poszkodowany powinien uzyskać należną rekompensatę za straty zdrowotne, finansowe i niski poziom usług.

Kluczem do sukcesu, czyli otrzymania adekwatnego odszkodowania jest wiedza i doświadczenie prawnicze. Dlatego też warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy, która pomoże osiągnąć satysfakcjonujące rozwiązanie sprawy.

Biuro rachunkowe ICC CHR

bhp-p-poz łowicz

Biuro rachunkowe ICC CHR specjalizuje się w obszarze kadrowo – płacowym. Świadczymy m.in. usługi z zakresu szkoleń BHP, obsługi zatrudnienia obcokrajowców, przekształceń przepisów prawa pracy obowiązujących wewnątrz danej organizacji, korekty dokumentów zgłoszeniowych oraz rozliczeniowych do ZUS. Kompleksowa oferta usług finansowo – księgowych sprawia, że naszymi Klientami są zarówno spółki, jak i osoby fizyczne trudniące się prowadzeniem działalności gospodarczej.

Naszych pracowników cechuje profesjonalizm, sumienność oraz kompetentność. Oferujemy nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną, zdobytą w obszarze finansów i księgowości w międzynarodowych organizacjach produkcyjnych oraz usługowych.

Sprawdź naszą ofertę BHP i P.POŻ. – www.naszaksiegowosc.pl/bhp-p-poz/

Stawiamy na indywidualne podejście do Klienta, oferując usługi „szyte na miarę”. Ponadto, stale rozwijamy się w swojej dziedzinie i na bieżąco śledzimy aktualne zmiany, aby jakość oferowanych przez nas usług była na jak najwyższym poziomie.

Odżywki białkowe – niezastąpiony suplement odżywczy

odżywki białkowe provit80

Białko to główny składnik budulcowy w ciele człowieka. Aby organizm poprawnie funkcjonował należy przyjmować dziennie około 0,8 gram białka na każdy kilogram masy ciała. W przypadku intensywnych, długotrwałych i regularnych treningów jak np. u kulturystów zapotrzebowanie organizmu na białko wynosi około 2,5 do 3 g/kg. Obecność tego składnika w ciele jest niezbędna aby procesy metaboliczne przebiegały w normie i ogólna odporność organizmu nie została obniżona. Białka, inaczej zwane proteinami odpowiadają również za równowagę hormonalną. Są one składnikiem ścian komórkowych, enzymów, krwi, limfy, hormonów i przeciwciał. Badania pokazują, że białka stanowią aż 50% suchej masy człowieka. Są więc bardzo ważnym składnikiem codziennej diety i zazwyczaj są dostarczane z pożywienia. Niestety w codziennym biegu łatwo pominąć posiłek, lub kilka, albo zamiast zdrowego obiadu wybrać szybką niezdrową przekąskę, która chwilowo zaspokoi głód. W późniejszym czasie takie zachowanie odbije się na stanie organizmu. Mogą wystąpić zaburzenia procesów myślowych, trudności w koncentracji, a nawet apatia. Dlatego odżywki białkowe wydają się być idealnym rozwiązaniem dla osób chcących cieszyć się dobrym zdrowiem, bez względu na to ile mają czasu i czy potrafią gotować.

Read more »