Archiwum dla miesiąca: sierpień 2019

Blaszany garaż tynkowany – blaszak inny niż inne

blaszak tynkowany - garaż blaszany

Obecnie podczas budowy naszego wymarzonego garażu praktycznie nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Ograniczać nas może jedynie nasza wyobraźnia bądź budżet. Czasami istnieją jednak znacznie tańsze zamienniki, które również są bardzo trwałe, a wyglądają zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Alternatywą standardowego garażu murowanego stał się blaszany garaż tynkowany. Jego wygląd jest taki sam. To nie jest poczciwy, szary blaszak, który istnieje w naszej wyobraźni.

Jego wygląd jest bardzo estetyczny. Zdecydowanie nie można potraktować go jako element, który niepotrzebnie „stroi” nasze posesje.

garaże tynkowane

Ponadto należy dodać, iż blaszany garaż nie ogranicza nas ani w przypadku ocieplenia, ani wyboru odpowiedniej dachówki. Dobra decyzja dotycząca koloru tynku oraz blacho- dachówki sprawia,
że może on idealnie wpisać się w otoczenie budynków, które już posiadamy.

Oferta garaży tynkowanych: https://blaszaki.com/garaze-tynkowane

Warto nadmienić, że blaszany garaż tynkowany może posiadać jedno lub więcej stanowisk.

Wybór dachu również uzależniony jest od naszych potrzeb. Możemy realizować projekty z dachem jednospadowym, dwuspadowym bądź czterospadowym.

Dlaczego warto wybrać blaszany garaż tynkowany?

Po pierwsze, blaszany garaż tynkowany nie odbiega wyglądem od murowanego. Drugą jego zaletą jest jego znacznie niższa cena od murowanego. Ponadto montaż takiej konstrukcji jest bardzo szybki.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że zgodnie z prawem polskim w większości przypadków garaże blaszane nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę. Nie oznacza to, że możemy je stawiać dowolnie. Należy powiadomić o swoich planach odpowiedni Urząd Gminy lub Miasta. Istnieją przepisy, które regulują możliwość postawiania takiego garażu, jednak brak wymogu pozwolenia na budowę jest znacznym ułatwieniem. Blaszak nie wymaga takiego pozwolenia, ponieważ jest konstrukcją wolnostojącą, która jest demontowalna i nie jest trwale związana z podłożem.

Tak naprawdę blaszane garaże tynkowane są tworzone w zależności od potrzeb danego użytkownika. Ich projekt, wygląd i kolor zależy od zamawiającego. Jeżeli zależy Ci na jakości wykonania, czasie oraz znacznej oszczędności finansowej powinieneś zastanowić się nad zakupem właśnie blaszanego garażu tynkowanego.